1398/02/30
اخبار و اعلانات
تاریخ: 1392/02/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 1222 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
نماینده رئیس جمهور از پروژه در حال احداث موزه منطقه ای خوزستان بازدید کرد

نماینده رئیس جمهور از پروژه در حال احداث موزه منطقه ای خوزستان بازدید کرد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بازدید معاون سرمایه گذاری و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی و نماینده رئیس جمهور در سفر دور چهارم هیات دولت به استان خوزستان از پروژه در حال احداث موزه منطقه ای خوزستان در شهرستان اهواز خبر داد   .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ، اجتماعی اداره میراث فرهنگی خوزستان
مهندس پرویز پور فرخی گفت  :  آثار تاریخی از 5 استان مجاور قرار است در موزه منطقه ای شهر اهواز نگهداری شود.

وی در خصوص پایان کار موزه منطقه ای گفت : در صورتی که اعتبارات لازم برای ادمه فعالیت های عمرانی پروژه از سوی دولت تامین شود در چند سال آینده شاهد افتتاح موزه ای در شان استان خوزستان خواهیم بود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوزستان یاد آور شد : این موزه در 4 هکتار از زمین های پارک جزیره اهواز حد فاصل پل سفید و پل سیاه این شهر احداث می شود.

مهندس پور فرخی بیان داشت : به علت غنای تمدن کهن در خوزستان و وجود بخش های باستانی منحصر به فرد،  آثار و محوطه های تاریخی بسیار زیادی که در خوزستان وجود دارد لازم است موزه منطقه ای هرچه سریع تر راه اندازی شود.

درادامه این بازدید معاون سرمایه گذاری و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی کشور با استماع مشکلات این پروژه ضمن قول مساعد در تامین اعتبارات لازم گفت: باتوجه به پتانسیل استان خوزستان و شهراهواز در بخش گردشگری نیازاست که هرچه سریع تر با تامین اعتبارات لازم، پروژه موزه برای استفاده مردم و گردشگران آماده شود.
لازم به ذکر است: در ابتدا قرار بود پارک جزیره اهواز توسط سازمان آب وبرق خوزستان به موزه گنجینه ملی آب تبدیل شود که با بروز مشکلاتی در مدیریت آن،  در سال 1388 سازمان میراث فرهنگی با ورود به این جزیره، ساخت و ساز در ساختمان نیمه کاره این موزه را ادمه داده و قرار است موزه منطقه ای خوزستان در این جزیره ساخته شود.

کد: 4
گروه: سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • نماینده رئیس جمهور از پروژه در حال احداث موزه منطقه ای خوزستان بازدید کرد
امتیاز بندی
دسترسی سریع